Όλοι Μαζί Μπορούμε

Η Ενορία μας ανταποκρινόμενη στην πρόσκληση της Ιεράς μας Μητροπόλεως Διδυμοτείχου, Ορεστιάδος και Σουφλίου, συγκέντρωσε περίπου 250 κιλά τροφίμων και ειδών πρώτης ανάγκης για τους εμπερίστατους αδελφούς μας στην Ουκρανία.

Τα τρόφιμα που συγκεντρώθηκαν μαζί με τον περιαχθέντα δίσκο της Κυριακής της Ορθοδοξίας, τα οποία θα κατατεθούν την Δευτέρα 21 ε.έ. στην "ΤΡΑΠΕΖΑ ΑΓΑΠΗΣ" και το Λογιστήριο αντίστοιχα της Ιεράς μας Μητροπόλεως,  θα ανακουφίσουν κάποιους από τους Χριστιανούς αδελφούς μας που ξεριζώθηκαν από τις πατρογονικές τους εστίες και αναγκάσθηκαν να πάρουν τον δρόμο της προσφυγιάς.

Η Ενορία μας, και οι λιγοστοί κάτοικοί της, έδωσαν ένα ηχηρό μήνυμα πως τους ανθρώπους τους ενώνει ο Χριστός και ότι η ανάγκη του πλησίον είναι ανάγκη όλων μας.

ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΜΕ ΟΜΩΣ ΕΔΩ !!!

Για όλη την περίοδο της Αγίας και Μεγάλης Τεσσαρακοστής όσα τρόφιμα και ιατροφαρμακευτικό υλικό συγκεντρωθούν θα δοθούν για τις ανάγκες των προσφύγων Ουκρανών.