Σοφία, Πίστη, Αγάπη και Ελπίδα.

Με αγρυπνία τίμησαν οι ενορίτες της Μάνης την μνήμη των Αγίων μαρτύρων γυναικών, Σοφίας και των τριών θυγατέρων αυτής Πίστεως, Αγάπης και Ελπίδος με λατρευτικό κέντρο τον Ιερό Ναό του Αγίου Γεωργίου.

Της ακολουθίας του Εσπερινού προέστη ο εκ των προσκεκλημένων κληρικών της Ιεράς μας Μητροπόλεως, Αρχιμ. Παντελεήμων Χαρτοφύλακας, προϊστάμενος του Ιερού Ναού Αγίου Δημητρίου Σοφικού.

Την ακολουθία του Όρθρου τέλεσε ο Οικ. Γεώργιος Κηπουρός, εφημέριος της όμορης ενορίας Αγίων Αποστόλων Ποιμενικου.

Της Θείας Λειτουργίας προέστη ο οικείος εφημέριος Αρχιμ. Μύρων Δεληγιαννίδης, συλειτουργούντων των ανωτέρω αδελφών, ενώ την διακονία του Ιερού Βήματος είχε ο πρεσβ. Σπυρίδων Ζούπας.

Την διακονία του ιερού αναλογίου ανέλαβαν ο κ. Παντικάκης Απόστολος, ο κ. Ζαχάκης Γεώργιος και ο κ. Τσιρούδης Νικόλαος.

Την ακολουθία της αγρυπνίας παρακολούθησε ο Πρόεδρος της Κοινότητος Μάνης κ. Γκιντίδης Δημήτριος και ικανός αριθμός χριστιανών.

Μετά το πέρας της αγρυπνίας ο προϊστάμενος του Ιερού Ναού ευχαρίστησε τους ιερείς που συμμετείχαν στην αγρυπνία, ενώ το Εκκλησιαστικό Συμβούλιο παρέθεσε τράπεζα για τους φιλοξενουμένους.